تبلیغات
شهر خرم آباد - مثل یک خواب کوتاه،مثل یک کوه بلند

مثل یک خواب کوتاه،مثل یک کوه بلند

نویسنده :ساسان عسکری
تاریخ:پنجشنبه 1391/07/27-04:33 ب.ظ

خبر آمدن تا رفتن آقای هدایتی با سرمایه کلانشان به لرستان مثل یک خواب کوتاه بود((گویا دوباره آمدن، بحثمان فقط مربوط به آن چند روز آمدن تا رفتن ایشان است).

اینکه یک سرمایه گذار حاضر شود پولش را بدون چشمداشتی در ورزش خرج کند و بداند که پولش برگشتی ندارد یک شاهکار است، که حتی در خواب هم نمی‌بینید. قضیه آمدن آقای هدایتی مثل زمانی بود که یک چراغ جادو پیدا کرده باشید. به راستی یک هوادار گهر هم اگر درخواستی از غول چراغ داشت قطعا این بود که پولی بدهد تا تیم گهر را از این وضع خارج کند. غول چراغ جادو با پای خودش آمده بود تا آرزوهای تیم گهر دورود را برآورده کند اما...

سال‌ها بود خطه‌ی محروم ما از نبود و نیامدن سرمایه گذاران می‌نالید. فقر و محرومیت از در و دیوار می‌ریخت و هرچه فریاد می‌زدیم آقایان مسئول به دادمان برسید گویی اصلا گوش شنوایی نبود و یا اصلا کسی نیست برای شنیدن حرفهای ما،شاید هم ما فقط همدیگر را متهم می‌کردیم و اصلا کارمان به مسئولان نبود! تا اتفاقی هم می‌افتاد و می‌خواست کاری عمرانی و زیر ساختی شود به یکدیگر می‌پریدیم که چرا شما باید این را ببرید؟ چرا باید شما این را داشته باشید؟ تکه کلام همه مان بود و هست در تمام شهرهای استان لرستان! انگشت اتهام‌مان به سوی یکدیگر دراز بود که شما مقصرید و عمرمان را به متهم کردن یکدیگر برای چیزهای پوچ می‌گذراندیم و می‌گذرانیم! تا به خودمان می‌آمدیم می‌دیدیم پتروشیمی‌مان جای دیگری است و بیکاریمان سر به فلک می‌کشد و رخت بر بستن جوانان‌مان از دیارمان به دنبال لغمه نانی به استان‌ها و شهرهای دیگر بیشتر از دیگر جاهاست و باز هم همدیگر را متهم می‌کردیم که شما بی فرهنگید، وای اگر فلان چیز را شما داشته باشید آبرویمان را در دنیا می‌برید و یادمان می‌رفت که همین ناشی از بی فرهنگی و کم فرهنگی‌مان و ندانستگی‌مان است که چطور می‌شود ما چیزی را نداشته باشیم اما فرهنگ داشتنش را داشته باشیم!؟

تا به خود می‌آییم می‌بینیم دنبال چیزی که بودیم؛ عمری، آخر خودمان فراریش دادیم و رفته است! شانس را و تمام چیزهایی که می‌شد داشته باشیم. بعد می‌نشینیم میگوییم تو بودی! تو مقصری! اگر شما نبودید ما الان این نبودیم! اما یادمان می‌رفت باز هم، که اگر کمی صبر می‌کردیم و اجازه می‌دادیم همسایه‌مان حیات بزرگی داشته باشد و آن یکی همسایه‌مان نور چراغی، در عروسی ما هم می‌شود از آن حیات و نور چراغ استفاده کرد! اینطور مواقع شانس همان یکبار هم که می‌آید و در خانه‌ی ما را میزند، آنقدر صدای دعوایمان بالا هست که صدای در زدنش را نشنویم، بعد تا به خود می‌آییم می‌بینیم...دوباره روز از نو روزی از نو اتفاق تازه برای یک دعوای تازه و باز هم یادمان برود که حاصل دعواهای قبلی‌مان چه بوده؟ هیچ!

دوستان و جوانان دورودی پلاکارد به دست به خیابان‌های شهر دورود ریخته‌اند که تیم را منحل می‌کنیم و به خرم آباد نمی‌دهیم و در فروم یکی از سایتهای هوادار گهر دورود هم چه فحش‌ها که نثار مردمان خرم آباد نشد!گویی در خرم‌آباد درخواستی اینچنینی شده باشد. اکثرا با چهره‌ای بر افروخته و طوری آماده که اگر اسم گهر را از زبان یک خرم آبادی بشنوند سر می‌برند، آماده به خدمت بودند و حتی نمی‌گذاشتند حرفت را هم بزنی. که ای دوست، ای هم قومی، ای هم استانی، ای هم ولایتی، عزیزم تیمت را نمی‌خواهم بدزدم. خواستیم کمکی کرده باشیم تا شهرتان آماده‌ی پذیرای بازی‌ها می‌شود در استان گرد یکدیگر گهر را فریاد بزنیم! آبروریزی نشود به انواع و اقسام مختلف، یک روز انگشت نمای خلق بشویم که شما هیچ ندارید و یک روز آبروی همدیگر را در برنامه‌ی پر مخاطبی مثل نود ببریم. اما نه مثل اینکه اشتباه به عرضتان رسیده است، کجا در کدام خیابان و هفته نامه و مجله و وبلاگ معتبر که صاحبش یک خرم آبادی باشد، خواندید که تیم باید برای همیشه به خرم آباد بیاید؟ مگر نامه امضا شده‌ی روزنامه نویسان و ورزشکاران و قدیمی‌های خرم آباد را ندیدید که گفتند، "گهر فقط دورود"؟ چرا استنادتان به وبلاگهای تاسیس شده‌ی یک ماه و یک روز پیش است!؟ چرا نمی‌گویید نه شما دوروغ می‌گویید هم‌استانی ما از ما دزدی نمی‌کند،ما از مردم خرم آباد در هیچ کوچه پس کوچه ای نشنیدیم تیم را می‌خواهیم از شما بدزدیم!؟خرم آباد میخواهد به ما کمک کند تا لحظه‌ای که ما آماده می‌شویم. با چه زبانی بگوییم که در تاخیر پیش آمده به بازگشت تیم به دورود ما هم مثل شما ناراحتیم و شرمنده؟ ما یادمان نمی‌رفت و نمی‌رود اگر تیم به دورودش برگردد ما هم تکه سهمی هرچند کوچک خواهیم برد به اندازه‌ی خودمان، نه به اندازه شما که در گرما و سرما حامی تیم «شهرتان» بوده‌اید! حالا چه کنیم که عده ای که به نظر اکثریت هستند، احساسشان بر منطقشان غلبه کرده و راه عناد را پیش گرفته‌اند و باز هم سرمایه ای را داریم می‌سوزانیم!؟ تمام حرف ما این بود که مدتی خرم آباد باشد تا زمانیکه دورود آماده می‌شود، نه بیشتر! آن هم برای اینکه آبروداری کرده باشیم و 500 کیلومتر آنطرفتر میزبانی نکنیم. حالا این تیم دورودِ؟ یا تیم کرج!؟هیچ می‌دانید حاصل این پلاکارد دست گرفتنتان چیست؟آن هم از روی دلیل و منطق اشتباه!کاش حرفتان درست بود،اما چه کنیم که نیست!

اشتباه به گوشتان رسانده‌اند.حال این فحش‌ها نثار ما می‌شود و شما هم حتما حق به جانب! اینطور که پیش می‌رود بر قرار قبلی که می‌خواستیم گرد گهر متحد باشیم، باید از یکدیگر خداحافظی کنیم تا بیشتر از این درگیر نشده ایم.

کاش همین هواداران آن روزها که تیم به ارومیه فروخته شده بود این‌چنین غیرتشان گل می‌کرد جلوی فرمانداری دورود با پلاکارد می‌ایستادند که جان‌مان را می‌دهیم تیم را به غریبه نمی‌دهیم! حالا که ما از غریبه هم غریبه تر شده‌ایم بدون اینکه چشم داشتی داشته باشیم چه کنیم!؟ کاش برای همه چیزمان اینگونه بودیم. کاش طلبکار نبودیم، کاش خیال خامی نداشتیم. کاش آبروداری بلد بودیم. شرمنده تمام لرهای بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و لرهای اندیمشک و دزفول و شوش و ایذه و ملایر و تویسرکان و نهاوند و ایلام شده‌ایم. حالا که تیم فقط متعلق به همان چند نفر جلوی فرمانداری دورود است، ما چه کنیم!؟ شاید سال بعد نفت مسجد سلیمان هم به لیگ برتر آمد، شاید شهرداری یاسوج هم آمد، شاید داتیس روند رو به رشدش را ادامه داد! آنوقت مسجد سلیمانی‌ها باید بگویند نه فقط مال لرهای بختیاری مسجد سلیمان است!؟ یاسوجی‌ها بگویند آی لرهای کوچک یا لرهای لرستان شمالی، شما را چه به تیم لرهای بزرگ و لرستان جنوبی!؟یا در هواداری داتیس ما کسی را راه ندهیم؟

کلاه‌تان را قاضی کنید، برای درخواست نکرده‌ی ما دارید ما را دار می‌زنید، کارتان خنده دار نیست؟گهر را گهرستان نکنید.نوع مطلب : ورزشی  تحلیلی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
foot problems
یکشنبه 1396/06/26 12:32 ب.ظ
I do not know whether it's just me or if perhaps
everyone else encountering issues with your site. It appears like
some of the text within your content are running off the screen. Can somebody else please provide
feedback and let me know if this is happening to them too?
This might be a issue with my internet browser because I've
had this happen before. Many thanks
ellaneatherly.weebly.com
جمعه 1396/05/13 11:33 ب.ظ
WOW just what I was looking for. Came here by
searching for foot pain essential oil
حامد قلی زاده
سه شنبه 1391/08/2 07:51 ق.ظ
مقاله شما در سایت كانون هواداران گهر ثبت گردید
با تشكر
حامد قلی زاده
fcgahar.ir
پاسخ ساسان عسکری : سپاس از شما
جواد دورودی
جمعه 1391/07/28 11:58 ق.ظ
من دلیلی نداره بجز شهرم واسه جای دیگه ای پیام بزارم مردم دورود خیلی خوب مسائل رو. میفهمند
پاسخ ساسان عسکری : دقیقا دوست من
امیدوارم تیم شهرتون به زودی با حمایت مردم شهرتون بازی کنه
جواد دورودی
پنجشنبه 1391/07/27 08:34 ب.ظ
شما شدیدا ضعف اطلاعات دارید
اون موقع که تیم قرار بود فروخته بشه به ارومیه تمام مردم جلوی استادیوم جمع شدن سروصدا شد ازتمام خبرگزاریها خبرش پخش شد بجز صداوسیما مسخره لرستان
شما چون فکر میکنید خودتون سکوت کردین بقیه هم مثه شما بودن
نه اقای محترم دست از سر تیم دورود بردارید ما نمیخواهیم حمایت طمعدار شما ها رو
اون موقع که دسته پایینتر بود شما کجا بودید؟
پاسخ ساسان عسکری : بله یادمه همه جا خبر شما بود...شما هم شدیدا ضعف اطلاعات دارید!!!هرچه گشتیم خبری از اعتراضات زمان فروش به ارومیه نبود!!!!به هرحال ممکنه شما هم مثل خیلی از کسایی که به عنوان دورودی نظر میزارن دورودی نباشید،باید بررسی کنیم!!!
ماهمون که شما میگیم
از شما خداحافظی کردیم
شما رو به خیر ما رو به سلامت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر